Czas na dziecko

Czas na dziecko

Lis 11
Czas na dziecko

Każda rodzina ma nadzieję mieć dzieci. Nie zawsze jest istnieje ta opcja, gdyż może kobieta być bezpłodna. W takiej sytuacji należy zabiegać albo o adopcję, albo o metodę in vitro, jaką proponuje współczesna nauka.

Jeśli małżonkowie wspólnie zdecydują się na taki wariant, konieczne będzie wyszukać osobę, jaka wypełni rolę surogatki.

Nie takie proste

By zaś doszło do ciąży takim sposobem przyda się ktoś, kto przekaże swój organizm, żeby w tym miejscu nastąpiła ciąża. W tym wypadku określamy to jako matka zastępcza. Zgodnie z naszymi zapisami ustawowymi, kobieta taka będzie w pełni opiekunem potomstwa, gdyż nie jest istotne, czyja komórka płodna przeznaczona jest do zapłodnienia, lecz która kobieta zaszedł w ciążę.

Wiele dziwnych spraw

  • W związku z tym po urodzeniu matka zastępcza musi zrzec się należnych jej praw do potomka, by wychowaniem mogli zająć małżonkowie, jacy chcą mieć dziecko.

W czasach obecnych zapładnianie w taki sposób nie jest jeszcze dopłacana przez fundusz zdrowia, ale są regularne prace nad ustawą i poprawi się to w ciągu kilku najbliższych lat. Dlatego każda bezpłodna kobieta w najbliższym czasie będzie miała swoje synów i córki, jakim się zaopiekuje.